Pomysły na rozwijające prezenty dla niemowląt
Podziel się

Urodziny, chrzest, wizyta u nowo narodzonego dziecka – to tylko kilka okazji, na które należy przygotować upominek dla maluszka. Coraz więcej osób wybiera produkty, które przyczyniają się do rozwoju bobasa. Mata, grzechotki do wózka dla niemowląt czy książeczki to prezenty, które nie tylko bawią, ale również uczą.

Mata edukacyjna

Niemowlę z każdym dniem coraz bardziej interesuje się otaczającym go światem. Niekoniecznie chce przebywać tylko na rękach – doskonale czuje się również na specjalnej macie sensorycznej, oczywiście w obecności rodzica. Maty, podobnie jak grzechotki do wózka, dostarczają wielu bodźców. Kolorowe, szeleszczące czy grające elementy wzbudzają dużą ciekawość, co bardzo sprzyja rozwojowi dziecka. Korzystanie z maty edukacyjnej jest nie tylko relaksem i rozrywką, ale też świetnym treningiem fizycznym i ćwiczeniem zmysłów. Dziecko rozwija w ten sposób słuch i wzrok, gaworzy, ma też motywację do poruszania się.

Książeczki i obrazki

Już kilkutygodniowe dzieci powinny mieć kontakt z pierwszymi książeczkami. Na początku mogą to być – podobnie jak grzechotki do wózka – wersje kontrastowe, czyli utrzymane w czarno-białych barwach, ponieważ głównie takie widzi maluch po urodzeniu. Książeczki dla maluszków muszą być w odpowiednim formacie i sztywnej lub wodoodpornej oprawie. Dodatkowo pomysłem na prezent dla noworodka są obrazki kontrastowe, które można zawiesić przy łóżeczku. Bardzo ciekawym upominkiem będzie też stworzenie zestawu składającego się np. z książeczki i grzechotki do wózka. Produktów jest tak wiele, że można komponować poszczególne gadżety dowolnie wedle własnego uznania i potrzeb dziecka.

Grzechotki na wózek

O ile klasyczne grzechotki większość dzieci posiada niemal w nadmiarze, to często zapomina się o wersji przeznaczonej na wyjścia z domu. W czasie spacerów zabawka jest niemal niezbędna, dlatego to świetna opcja na prezent. Odpowiednio zamocowane grzechotki do wózka dla niemowląt używane są od dekad i pamiętają je z pewnością nasze babcie. Dzięki tego typu gadżetom można o wiele szybciej uspokoić bobasa w razie płaczu lub skupić jego uwagę, gdy zacznie się nudzić i wiercić. To jednak nie wszystko – grzechotki na wózek rozwijają maluszka, ucząc go wielu rzeczy i ćwicząc nowe umiejętności. W czasie spaceru dziecko przygląda się kolorowej zabawce z zainteresowaniem, odbiera wydobywające się z niej dźwięki, uczy się chwytać. Nie pozostaje to bez znaczenia dla rozwoju słuchowego i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Grzechotki na wózek to także ładny gadżet, który ozdabia i zmienia design pojazdu.