Bezpieczne używanie telefonu w czasie jazdy samochodem
Podziel się

Telefon stał się nieodłączną częścią życia. Wielu ludzi bardzo opiera się na technologiach, jaką oferuje to małe urządzenie mobilne. Rezygnują z aparatów fotograficznych, kalkulatorów, nawigacji GPS, a nawet komputerów na rzecz komfortu, jakie dają małe gabaryty smartfonu. Trudno, zatem oprzeć się możliwościom korzystania z urządzenia nawet w czasie jazdy. Aby zapewnić bezpieczeństwo, gdy telefon zastępuje nawigację lub służy do prowadzenia rozmów głosowych iottie polska przygotowało najwyżej jakości uchwyt samochodowym, pozwalający na korzystanie z urządzenia bez narażenia się na zwiększone ryzyko wypadku.

Dlaczego uchwyt iottie zapewnia bezpieczeństwo w czasie podróży?

Przepisy mówią o zakazie prowadzenia rozmów przez telefon komórkowy w czasie prowadzenia pojazdów, jeśli nie jest wykorzystywany zestaw głośnomówiący. Zaburza to koncentrację kierującego. Szczególnie szkodliwe mogą być również pisanie SMS-ów, które wymagają skupienia prowadzącego na ekranie telefonu. Wybieranie numeru, nawet w przypadku rozmów w trybie głośnomówiącym również jest niebezpieczne, szczególnie jeśli telefon znajduje się w ręce. Dlatego też powieszenie urządzenia w wygodnym uchwycie pozwala zminimalizować niebezpieczeństwo. Nawet spoglądając na ekran, można cały czas kontrolować sytuacje na drodze. Korzystanie z nawigacji w telefonie komórkowym również jest łatwiejsze przy użyciu uchwytu firmy iottie polska.

Najwyższa jakość wykonania dla komfortowego użytkowania zapewniona przez iottie polska

Każdy element użytkowany w samochodzie powinien być odpowiednio zabezpieczony. Tak jest w przypadku uchwytów na telefon. Mają one za zadanie nie tylko utrzymać telefon przy codziennej jeździe, ale również w czasie ekstremalnych sytuacji. Tak, aby w przypadku konieczności gwałtownego hamowania urządzanie nie wystrzeliło i nie uderzyło kierującego z wielką siłą. Mogłoby to przynieść gorsze skutki niż sama groźna sytuacja na drodze.

Najnowsze technologie, jakimi charakteryzuje się uchwyt iottie

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowania uchwyt iottie jest wykonany przy użyciu najwyższej, jakości materiałów, oraz posiada nowoczesne funkcje. Jedną z nich jest możliwość ładowania bezprzewodowego, gdy tylko odpowiednio wyposażony telefon znajdzie się w uchwycie. Funkcja ta sprawdzi się szczególnie u kierowców zawodowych czy przedstawicieli handlowych, którym zależy by telefon był cały czas naładowany.