Do dentysty zza Odry
Podziel się

Zabiegi dentystyczne w Polsce są stosunkowo tanie, wykonywane przez wysokiej jakości specjalistów. Nic więc dziwnego, że wielu rodaków mieszkających za granicami chce, by to właśnie w Polsce odbywało się leczenie ich zębów. Szczególnie, że niemieccy dentyści nie słyną z wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Dlatego też stomatolog szczecin może przyjmować wielu pacjentów na stałe lub czasowo mieszkających poza granicami. Szczególnie, że Szczecin to pierwsze większe miasto przy granicy polsko – niemieckiej.

Leczenie prywatne – klinika stomatologiczna szczecin dla obcokrajowców

Ogromna ilość pacjentów dojeżdżających z zagranicy to emigranci. Polski dentysta szczecin, zapewnia im standardy leczenia, do jakich są przyzwyczajeni. Wielu z nich jeździ kilkaset kilometrów po to, by móc swobodnie porozmawiać o problemach natury medycznej. Wybierają oni pokrywanie opłat za leczenie z własnej kieszeni. Zdarza się jednak bardzo często, że jest to rozwiązanie tańsze niż dodatkowe opłaty do refundacji z kasy chorych w Niemczech. Dlatego dobra klinika stomatologiczna szczecin przygotowuje ofertę również dla obcokrajowców. Wielu rodowitych Niemców wybiera stomatologów w Szczecinie, jako tańszą alternatywę. Ze względu na przygraniczne położenie personel medyczny często włada doskonale językiem niemieckim – niweluje to barierę językową. Dodatkową korzyścią jest oczywiście niższa opłata za usługi medyczne. Dotyczy to szczególnie protetyki, zaawansowanych zabiegów chirurgii szczękowej czy implantologii. Dentysta szczecin jest w wielu przypadkach tańszy, ale bardziej kompetentny, nic więc dziwnego, że międzynarodowe usługi medyczne zyskują na popularności.

Czy można korzystać z niemieckiego ubezpieczenia?

Mimo, że stomatolog szczecin jest zazwyczaj tańszy w porównaniu do niemieckiego, to wielu ludzi, szczególnie przy dużych zabiegach szuka możliwości otrzymania finansowania. Istnieje taka możliwość. Do jej uzyskania są dwie drogi. Pierwsza to imienna faktura, która przetłumaczona zanoszona jest do kasy chorych. Nie jest jednak pewne, że wszystko zostanie dofinansowane. Drugą możliwością jest dokonanie wyceny leczenia u niemieckiego specjalisty. Następnie wycenę opracowuje polski dentysta. Składa się wniosek o dofinansowanie leczenia zagranicznego. Zazwyczaj kasy chorych przychylają się do takiego rozwiązania – również dla nich stomatolog szczecin jest tańszy. Muszą, zatem wydać mniejsze pieniądze na leczenie konkretnego pacjenta. W przypadku prywatnego ubezpieczenia zębów zazwyczaj istnieje jednak zapis niepozwalający na leczenie poza granicami Niemiec.