Jak poradzić sobie z brakami w uzębieniu?
Podziel się

Piękne, zadbane zęby są bardzo ważne dla każdego współczesnego człowieka. To oczywiście również wyznacznik zdrowia. Co zrobić, jeżeli w łuku zębowym pojawiły się luki? Mosty i koronki porcelanowe to dobra opcja, dzięki której można znów szeroko się uśmiechać.

Koronki na zęby Poznań

Zęby psują się z różnych względów, nie tylko wtedy, gdy zaniedbamy je, zapominając o wizytach u stomatologa. Różne kłopoty zdrowotne, a także losowe wypadki mogą być przyczyną tego, że w łuku zębowym pojawią się braki. Niestety często wpływa to negatywnie na samoocenę człowieka, a także na funkcjonowanie pozostałych zębów. Rozwiązaniem będą koronki porcelanowe.

Mosty i korony porcelanowe Poznań

Czym są koronki na zęby Poznań? To zęby wykonane przez protetyka, z wysokiej jakości materiałów, które są tworzone indywidualnie po wcześniejszym odebraniu wycisku szczęki konkretnego pacjenta. To jeden z najlepszych sposobów na to, aby idealnie uzupełnić braki w łuku zębowym, dając w ten sposób pacjentowi komfort.

Jak wykonuje się korony porcelanowe Poznań?

Podczas leczenia zębów lekarz stomatolog bierze odcisk gipsowy szczęki pacjenta, który następnie przekazywany jest do protetyka. To właśnie on tworzy ząb z porcelany, który wielkością oraz kolorem idealnie pasuje do naturalnych zębów pacjenta. Dzięki temu korony tak dobrze wtapiają się w uzębienie. Często jest wręcz nie do zauważenia, że ząb nie jest prawdziwy.

Koronki i mosty porcelanowe Poznań

W jaki sposób zakłada się koronę na ząb? Wszystko w zależności od tego, w jakim stanie jest ząb. Czasami leczenie kanałowe pozwala zachować układ korzeniowy, więc korona jest odpowiednio przyklejana do pozostałości naturalnego zęba. Czasami też koronki zakładane są po wcześniejszym wszczepieniu implantu zębowego.

Ile kosztują mosty porcelanowe Poznań?

Jaka jest cena koronek oraz mostów porcelanowych? Pojedyncze koronki kosztują mniej, mosty kosztują więcej, ponieważ dzięki nim najczęściej można uzupełnić luki po dwóch lub nawet trzech zębach. Trzeba nastawić się na wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Z drugiej strony to jednak dużo wygodniejsza opcja niż na przykład sztuczna szczęka, która raczej nie jest komfortowym rozwiązaniem. Mosty porcelanowe Poznań są tańsze niż implanty zębowe oraz koronki razem wzięte, dlatego też to bardziej budżetowa opcja. Ostateczny wybór metody zależy głównie od funduszy.