Jak przygotować się do wizyty u chirurga szczękowego?
Podziel się

Wizyta u chirurga szczękowego może być powodem do stresu. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu wiele osób obawia się wizyty o jakiegokolwiek lekarza. Z tego powodu te u dentystów bywają szczególnie trudne. Warto więc wiedzieć, jak odpowiednio przygotować się do wizyty u chirurga. Co warto ze sobą mieć? Co zrobić, by wizyta była udana?

Chirurg stomatolog Tychy – umyj zęby przed wizytą

Nie każdy o tym pamięta, ale umycie zębów przed samą wizytą to bardzo dobry pomysł. W ten sposób można usunąć wszystkie pozostałości jedzenia, które znajdują się pomiędzy zębami. Niektórzy twierdzą, że wystarczy po prostu żuć miętową gumę. W rzeczywistości jednak ona pozwala odświeżyć oddech, ale nie czyści zębów. Dlatego, zanim chirurg szczękowy Tychy będzie mógł obejrzeć Twoją szczękę, koniecznie zadbaj o to, by była ona dokładnie wyszczotkowana. Użyj swojej ulubionej pasty i poświęć przynajmniej trzy minuty na dokładne umycie każdego zęba. Możesz też sięgnąć po nitkę dentystyczną, którą oczyścisz także wąskie przestrzenie pomiędzy zębami. Taka higiena jest bardzo ważna ze względu na zdrowie zębów i powinieneś myć je w ten sposób przed każdym posiłkiem. Dobrze też, by chirurg dentysta Tychy mógł obejrzeć Twoje zęby, gdy będą całkowicie czyste. Dzięki temu drobne zabrudzenia nie będą przypominały ubytków, a Ty sam będziesz czuć się bardziej komfortowo na fotelu.

Wykonaj rtg – chirurg dentysta Tychy

Chirurg stomatolog Tychy zwykle do tego, by działać, potrzebuje aktualnego zdjęcia rtg. Najlepiej by zostało ono wykonane kilka dni przed wizytą, bo wtedy jest pewność, że obrazuje ono aktualną sytuację. Zdjęcie rtg szczęki wykonywane jest na podstawie skierowania albo pisemnego zlecenia od lekarza stomatologa. Z tego powodu wizyta u niego będzie konieczna jeszcze przed zapisaniem się do chirurga szczękowego Tychy. Jeśli stomatolog stwierdzi, że nie może Ci pomóc, to wypisze skierowanie na badanie rtg oraz zaleci wizytę u chirurga. Koniecznie trzeba podkreślić, że pójście na wizytę do niego bez wykonanego zdjęcia najczęściej jest błędem. Oznacza to opóźnienia w podjęciu leczenia, bo żaden chirurg nie zdecyduje się na działanie bez dokładnego obrazu struktury kostnej pacjenta. Jest on niezbędny do tego, by działać w sposób bezpieczny dla pacjenta i móc skutecznie rozwiązać jego problemy. Na tej podstawie stawia się także diagnozy.