Leczenie kanałowe
Podziel się

Leczenie kanałowe nie jest przyjemnym zabiegiem, który należy jednak przeprowadzić w przypadku zaawansowanej próchnicy zęba. Leczenie kanałowe Wrocław to jednak gwarancja skorzystania z wysokiej jakości specjalistów w tej dziedzinie.

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe nazywane jest inaczej endodontycznym i polega ono na usunięciu z kanałów zębowych miazgi, a następnie dokonaniu w nich pełnej dezynfekcji i szczelnym ich wypełnieniu odpowiedni materiałami. W końcowym etapie korona zęba jest szczelnie zabezpieczana. W pierwszym etapie leczenia z zęba usuwana jest próchnica, a następnie wykonywane są odpowiednie dojścia do kanałów. Decydując się na leczenie endodontyczne Wrocław otrzymuje się jednak pełną gwarancję skutecznego przeprowadzenia zabiegu. Kluczowym w trakcie takiego rodzaju zabiegu jest bowiem odpowiednie otwarcie zęba, a następnie dokładne jego wyczyszczenie. Wszelkiego rodzaju błędy na tym etapie mogą bowiem spowodować później poważne problemy. Niedokładnie przeczyszczona miazga może bowiem doprowadzić do jej dalszego rozpadu, a w konsekwencji gnicia, przez co zakażone mogą zostać pozostałe kanały.

Dlaczego endodoncja Wrocław?

Decydując się na leczenie endodontyczne Wrocław otrzymuje się gwarancję dostępu do najwyższej klasy specjalistów w tej dziedzinie. Zabieg leczenia kanałowego nie jest zabiegiem prostym, dlatego przeprowadzać go powinien tylko doświadczony stomatolog, posiadający odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie. Decydując się na Wrocław z pewnością nie będzie jednak problemów ze znalezieniem takiej klasy specjalisty. Ponadto, wszelkie usługi związane z leczeniem kanałowym objęte są pełną gwarancją, a w przypadku nieprawidłowego przeprowadzenia procesu leczenia pacjent otrzymuje pełen zwrot kosztów i może przystąpić do zabiegu jeszcze raz. Leczenie kanałowe odbywa się w znieczuleniu, dlatego też zabieg jest zupełnie bezbolesny. Ponadto, lekarz specjalista dba o dobre samopoczucie pacjenta oraz na bieżąco tłumaczy mu co w danym momencie jest wykonywane.

Leczenie kanałowe nie jest rzeczą tanią i przyjemną, warto więc zawczasu dbać o jakość swojego uzębienia. Regularne mycie zębów oraz odpowiednia higiena jamy ustnej to podstawa zdrowych i mocnych zębów. W przypadku konieczności przeprowadzenia leczenia endodontycznego warto jednak postawić na leczenie we Wrocławiu.