Panele 3d – sposób na nowoczesne ściany
Podziel się

Elegancka aranżacja ścian to podstawa sukcesu w wyposażeniu wnętrz. Ciekawa ściana sprawia, że wnętrze nabiera charakteru, staje się gustowne i jedyne w swoim rodzaju. Jak wykorzystać panele 3d, by nasze wnętrze stało się niepowtarzalne?

Kasetony 3d – gdzie je wykorzystać?


Panele ścienne 3d są bardzo różnorodne, dzięki temu możemy wykorzystać je w każdym pomieszczeniu.

Futurystyczne, przestrzenne kształty pomogą optycznie powiększyć niewielki pokój. Poszerzą przedpokój, który jest długi, ale za to wąski czy sprawią, że kuchnia przestanie być ciasną klitką.

Najczęściej panele 3d umieszczane są na jednej ścianie. Warto wybrać tę, która jest widoczna i reprezentacyjna, dzięki temu stworzymy wnętrze, które będzie inne niż wszystkie.

Wybierając kasetony 3d możemy udekorować nimi całą ścianę lub jej fragment. Wszystko zależy od pomysłu oraz wzoru, który wybierzemy. Panele 3d na ścianie, na której wisi telewizor wyglądają bardzo oryginalnie i interesująco. Ściana nad sofą wygląda spektakularnie.

Jak wybrać kasetony 3d?

Panele ścienne 3d to bardzo szeroka gama wzorów, ale również materiałów, z jakich wykonane są kasetony.

Panele 3d gipsowe wykonane są z utwardzonego kompozytu na bazie gipsu, oraz włókna szklanego. Bez większych problemów można je dowolnie przycinać. Ich ogromną zaletą jest możliwość malowania na dowolnie wybrany kolor, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza.

Panele ścienne 3d z poliuretanu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które chcemy wyciszyć. Panele tapicerowane to niezwykle ciekawe rozwiązanie do sypialni, gdzie sprawdzą się w roli zagłówka do łóżka. Idealne są również do pokoju dzieci. Ściana będzie wyglądała bardzo atrakcyjnie, a jednocześnie będzie bezpieczna dla naszych maluchów, które bardzo często wpadają na niesamowite pomysły.

Kasetony 3d drewniane to idealne uzupełnienie wnętrza w klasycznym stylu. Drewno wprowadzi do mieszkania elegancję i przytulny charakter. Możemy być pewni, że drewno nigdy nie wyjdzie z mody.

Bardzo ciekawe są panele 3d ażurowe, które mogą zdobić ścianę, sufit oraz świetnie nadają się do zrobienia ścianki działowej w salonie czy sypialni. Tak wykonana przegroda jest subtelna i delikatna. Wyznacza strefy w pokoju, ale jednocześnie nie jest przytłaczająca. Jest to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, które wymagają dodatkowego podziału.

Panele ścienne 3d dają ogromne możliwości. Dzięki nim uzyskamy ciekawy salon, sypialnię czy niebanalny korytarz, który na pewno zachwyci wiele osób. Wykorzystanie paneli pozwoli na stworzenie ścian, które będą prawdziwą ozdobą mieszkania. Jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia.