Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów?
Podziel się

Jeśli chodzi o uzupełnienie braków w uzębieniu, to jest ono bardzo ważne. I trzeba podkreślić, że chodzi tutaj nie tylko o względy estetyczne, ale również zdrowotne. Warto mieć świadomość tego, że braki w uzębieniu powodują nierównomierne obciążenie innych zębów, co może narażać je na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wielu pacjentów decyduje się na wszczepienie implantów zębów, co jest dość drogą procedurą, jednak pozwala odzyskać piękny uśmiech, podnieść pewność siebie, a także – zapobiegać przykrym konsekwencjom związanym z brakami w uzębieniu.

Wszczepienie implantów zębów a kwestie zdrowotne

Wielu pacjentów zadaje pytanie o przebieg implantacji, jednocześnie zastanawiając się, jaki wpływ ma zabieg na zdrowie. Trzeba mieć świadomość tego, że wszczepienie implantu może zapobiegać zanikowi kości, który w przypadku dużych braków w uzębieniu może spowodować nawet zmianę kształtu twarzy pacjenta. Wszczepienie implantów zapobiega rozwojowi zaburzeń zgryzu, nieprawidłowej pracy pobliskich stawów, a także bólom głowy i szczęki. Warto podkreślić także, że zabieg implantacji nie osłabia sąsiadujących zębów, co ma miejsce w przypadku popularnych mostów protetycznych.

Implanty zębowe i ich pełna funkcjonalność

Pacjenci zastanawiający się, czy implanty bolą, powinni mieć świadomość tego, że doskonale zastępują one naturalne uzębienie i są praktycznie nie do odróżnienia. Implanty zębowe raz na zawsze pozwalają pacjentom pożegnać się z ubytkami w uzębieniu. Korony protetyczne, które się do nich montuje, zapewniają pacjentowi taką samą funkcjonalność, jak jego naturalne zęby. Śmiało można więc powiedzieć, że wszczepienie implantów zębów pozwala przeżuwać pokarmy, gryźć, a także wyraźnie mówić. Wszystko dlatego, że korony osadzone na implantach charakteryzują się dużą wytrzymałością i są bardzo stabilne.

Co z estetyką?

Specjaliści zgodnie twierdzą, że implanty zębowe to jedno z najbardziej elastycznych rozwiązań, jeśli chodzi o uzupełnienie brakującego uzębienia. Korony protetyczne są stworzone w ten sposób, by jak najbardziej przypominać naturalne zęby pacjenta. Śmiało można więc powiedzieć, że wszczepienie implantów zębów zapewnia pacjentowi tak bardzo ważny komfort psychiczny i pozwala przywrócić mu pewność siebie.

Podsumowując, nie ma się co dziwić, że pomimo wysokiej ceny, implanty zębowe są coraz częściej wybieranym przez pacjentów rozwiązaniem.

Inny artykuł w tej tematyce: https://1kawa.pl/najskuteczniejsi-stomatologowie-z-opola-komu-warto-zaufac/