Leczenie endodontyczne we Wrocławiu
Podziel się

Ból zęba to wyjątkowo nieprzyjemny stan dla każdego człowieka. Niestety nie jest on zjawiskiem rzadkim, ponieważ bardzo często odpowiada za to postępująca próchnica. Dlatego tak ważne są regularne wizyty u stomatologa, który pozwoli uniknąć sytuacji, kiedy to konieczne będzie zastosowanie leczenia kanałowego – zajmuje się tym endodoncja Wrocław.

Leczenie kanałowe Wrocław – co to takiego?

Jest to zabieg, który przeprowadza się w przypadku, gdy nasz ząb został zainfekowany przez próchnicę w swoich głębszych strukturach, tj. w miazdze. Zwykłe ubytki, które pojawiają się w szkliwie, wystarczy wypełnić kompozytem – taki zabieg jest zupełnie bezbolesny i zajmuje około 10 minut, natomiast w sytuacjach, gdy próchnica obejmie również głębsze warstwy, tj. miazgę zębową i sięga nawet do korzenia, to niezbędne jest wykonanie leczenia kanałowego, którym właśnie zajmuje się endodoncja Wrocław. Zainfekowane kanały zębowe i zębina zazwyczaj także wywołują silny ból – jeśli próchnica jest bardzo zaawansowana, to leczenie kanałowe Wrocław może być dla zęba ostatnią deską ratunku.

Leczenie endodontyczne Wrocław – z jakich etapów się składa?

Leczenie kanałowe Wrocław może odbyć się na jednej wizycie, ale w niektórych przypadkach może wymagać kilku zabiegów. Są to kwestie całkowicie indywidualne, o których rozstrzyga lekarz. Niemniej zawsze wymaga ono dokładnego zbadania pacjenta, a także wykonania badania RTG – dzięki temu lekarz ma dokładny obraz, w jakim stanie jest ząb i tym samym może zdecydować o efektownym leczeniu. Zabieg składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności należy oczyścić zainfekowane korzenie, a następnie je zdezynfekować – dopiero wtedy można uzupełnić je odpowiednim wypełnieniem. Ostatnim etapem jest odbudowa korony. Tak więc leczenie endodontyczne Wrocław jest bardziej skomplikowanym zabiegiem o leczenia zwykłych ubytków.

Endodoncja Wrocław – doświadczenie i profesjonalizm

Leczenie endodontyczne Wrocław wymaga doświadczenia, wiedzy i precyzji, dlatego zajmują się nim lekarze o długoletniej praktyce w tej dziedzinie. Można liczyć na sprawnie i szybko przeprowadzone zabiegi leczenia kanałowego, a każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Priorytetem jest zawsze dobro pacjenta, dlatego zabiegi przeprowadzane są ze znieczuleniem, a na dolegliwości bólowe lekarz ordynuje skutecznie preparaty.

Inny artykuł w tej tematyce: https://1kawa.pl/powszechne-bledy-w-funkcjonowaniu-niektorych-gabinetow-dentystycznych/