Szczęka na implantach. Ile kosztuje? Czy podlega refundacji?
Podziel się

Uzupełnienia protetyczne to szeroka gama rozwiązań do wyboru. Wśród nich znajdują się protezy na implantach, które aktualnie rekomendowane są jako jedne z najwygodniejszych i najtrwalszych protez. Ile trzeba za nie zapłacić?

Jakie zalety ma szczęka na implantach?

Wybór odpowiedniej protezy ma duże znaczenie, dlatego wtedy, gdy trzeba wykonać uzupełnienie braku zębowego, warto przeanalizować różne opcje. Rodzaj protezy wpływa nie tylko na wygląd uśmiechu, ale także na komfort i trwałość uzupełnienia.

Proteza na implantach to rodzaj nowoczesnej protezy zębowej umieszczonej na wszczepach znajdujących się w kościach żuchwy i szczęki. Na wszczepach osadzane są sztuczne zęby w postaci części lub całości łuku zębowego.

Jest to proteza estetyczna, wygodna, wytrzymała, zapobiega zanikowi kości i można łatwo utrzymać ją w czystości. Dla uzupełnienia typu szczeka na implantach cena jest jednak dość wysoka. Na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Co wpływa na koszt protezy na implantach?

W przypadku pacjentów wybierających uzupełnienia jak proteza na implantach cena jest ustalana indywidualnie, dlatego trudno jednoznacznie wskazać, jaki będzie miała ona koszt. Jest on zależny od szeregu czynników, do których zaliczane są:

  • Liczba implantów – przy protezie jak szczeka na implantach cena jest kształtowana głównie liczbą wszczepionych implantów. Standardowo stosuje się 4, ale można także zastosować 6 implantów dla stabilniejszej konstrukcji protezy.
  • Jakość implantów – proteza na implantach może być wykonana na bazie różnych materiałów, których jakość również wpływa na cenę.
  • Rodzaj protezy – stosowane są głównie protezy ceramiczne – pełnoceramiczne lub na podbudowie metalowej, co także decyduje o ostatecznym wydatku.
  • Koszty leczenia implantologicznego – diagnostyka, koszty wizyt, dodatkowego leczenia jak odbudowa kości i inne.

Proteza na implantach – cena

Najczęściej cena protezy na implantach kształtuje się na poziomie od 3 tysięcy złotych przy jednym braku do nawet 40 tysięcy złotych przy bezzębiu.

Aby uzyskać dokładną wycenę, należy udać się do gabinetu na konsultację implantologiczną.

Czy proteza na implantach jest refundowana przez NFZ?

Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje protez na implantach. W ramach NFZ można jedynie wykonać ruchomą protezę akrylową.

Dla uzupełnienia typu proteza na implantach cena jest zatem w całości pokrywana przez pacjenta.