Wynajem kwater pracowniczych – popularna metoda zarabiania w Polsce
Podziel się

W związku z niestabilną sytuacją we wschodniej Europie, do Polski napływa coraz więcej ukraińskich imigrantów – mówi się, że obecnie jest to już ponad 1 mln osób. Ludzie ci po przekroczeniu granic naszego kraju zaczynają rozglądać się za pracą i mieszkaniem. Czemu nie zaoferować im jednego i drugiego? Kwatery pracownicze to obecnie jedna z działalności, która przynosi spore zyski przedsiębiorcom.

Noclegi pracownicze – zarabianie na wynajmie

Wynajem to w Polsce popularne źródło dochodów. Oprócz obywateli z Ukrainy, nasze państwo zamieszkuje sporo cudzoziemców – Turków, Azjatów, Hiszpanów. Udostępnianie im kwater pracowniczych to pomysł na dobry biznes. Tym bardziej że pracownicy tymczasowi potrzebują tymczasowego lokum. Poza tym Polska to atrakcyjna lokalizacja dla zagranicznych inwestorów – coraz więcej centrów logistycznych przenosi swoje filie do naszego kraju. Tanie kwatery pracownicze mogą przyczynić się przynajmniej do znikomego zmniejszenia stopnia naszego bezrobocia.

Pracownicze kwatery – proste kwestie formalne

Co trzeba wiedzieć o tego rodzaju biznesie? Po pierwsze są dwa sposoby na to, aby go prowadzić. Jest nim najem długoterminowy w swojej własnej nieruchomości (innymi słowy wynajem pokoju lub całego lokalu) lub wynajem całej nieruchomości z prawem do podnajmu. W drugim przypadku to my jesteśmy pośrednikami w przekazywaniu płatności. To nam opłatę uiszczają osoby wynajmujące kwatery, my przekazujemy pieniądze właścicielowi. Nie należy mylić pokojów pracowniczych z hotelem. Udostępniane są one osobom, które mogą pracować u wielu różnych pracodawców.

Logistyczne rozwiązania drogą do sukcesu

Przed wybraniem odpowiedniej nieruchomości, zastanówmy się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze noclegi pracownicze powinny znajdować się blisko zakładów pracy i terenów budowy. To dlatego większość z nich umiejscowiona jest zazwyczaj na obrzeżach miast.

W momencie, gdy pracownicy będą chcieli wyjechać na weekend do domu, w tym czasie możemy podnajmować kwatery turystom. Warto więc zadbać o ich wysoki standard – w ten sposób będziemy mieli stały przypływ gotówki, nie stracimy na interesie, kiedy pokoje będą stały puste. Warunki zakwaterowania są niezmiernie ważne dla pracowników. Musi ono spełniać przynajmniej podstawowe wymogi, jednym z nich jest odpowiedni metraż i ilość łazienek.