Czy istnieją idealne sztuczne zęby?
Podziel się

Współczesna medycyna nie zna niestety sposobu na to, by ludziom odrastały utracone zęby stałe, choć całkiem możliwe, że kiedyś sposób na to zostanie odkryty. Na razie musimy poprzestawać na rozwiązaniach, jakie są w użyciu, a jest ich bardzo wiele. Uzupełnienia protetyczne, czyli sztuczne zęby, wykonuje się dziś z bardzo różnych materiałów i mają one przeróżne formy. Oczywiście są też stale udoskonalane, dzięki czemu można liczyć na coraz lepsze efekty i komfort.

Nie oznacza to jednak, że wobec tego nie warto dbać o własne zęby, gdyż zawsze można zastąpić je przez sztuczne, tym lepsze że nie zepsują się i nie będą bolały. Niestety nawet najlepsze implanty czy mosty zębowe Łask zawsze będą tylko naśladowały, mniej lub bardziej udanie, naturę, nigdy nie zastąpią jej w pełni – choć naukowcy usilnie nad tym pracują. Najlepszym ich wynalazkiem są oczywiście implanty, maksymalnie zbliżone do naturalnych zębów człowieka, wykonywane w sposób naśladujący ich budowę. Takie sztuczne zęby składają się z tytanowej śruby wkręcanej w kość, z którą następnie się zrastają. Na takiej podstawie montuje się łącznik i koronę, czyli wystającą na dziąsło część zęba. Takie uzupełnienie ma zatem taką samą budowę jak naturalny ząb. Mimo to jednak osoby, które straciły ząb, szybko dochodzą do wniosku, że dużo lepiej jest do tego nie dopuszczać, gdyż nawet najlepsze implanty czy korony zębowe Pabianice nie mogą zastąpić natury w pełni. Warto zatem zrobić wszystko, co tylko jest w mocy, by zachować zdrowe zęby na jak najdłuższy czas. Gdy będzie się o nie odpowiednio dbać, możliwe będzie ich zachowanie do później starości. Trzeba jednak pamiętać o dbaniu nie tylko o same zęby, ale o całą jamę ustną. Jeśli nie będzie się dobrze dbać też o dziąsła i tkanki przyległe, dopuszczając do rozwijania się stanów zapalnych, może dojść do paradontozy i rozchwiania zębów, a następnie ich straty – nawet gdy są zupełnie zdrowe!

Kiedy zaś już dojdzie do straty zębów, każdy pacjent staje przed wyborem odpowiedniego uzupełnienia protetycznego – rzadko zdarza się, by miał do dyspozycji tylko jeden wariant. Kiedy korzeń zęba jest nieuszkodzony, można wybrać korony zębowe Zduńska Wola, a kiedy straciło się cały ząb, można wykonać most protetyczny bądź, w droższej wersji, implant stomatologiczny. Ważne tylko, by wybrać dobrego realizatora takich usług.