Czy warto kupić laptopa poleasingowego?
Podziel się

Masz pecha i zalałeś laptopa, niestety nie da się go reanimować i musisz kupić nowy. Na taki nagły wydatek nie jesteś przygotowany, a laptop jest Ci potrzebny do pracy. Do wyboru masz zakup sprzętu w markecie lub sklepie sieciowym za ponad 2500 zł lub sprzęt poleasingowy za niecałe 1000 zł. Co wybrać?

Zalety nowego komputera

Na rynku wybór laptopów jest ogromny i można wybrać kierując się ceną lub parametrami. Niestety tanie laptopy będą nadawały się tylko do odbierania i wysyłania e-maili, pisania tekstów i przeglądania stron internetowych. Z oglądaniem filmów i słuchaniem muzyki może być już problem, o grach komputerowych można zapomnieć.
Nie ma jednak kłopotu ze znalezieniem laptopa lub komputera o odpowiednich parametrach, ale trzeba liczyć się ze znacznie większym uszczupleniem portfela lub zaciągnięciem kredytu.

Komputery firmowe – zalety

Duże korporacje najczęściej sprzęt komputerowy biorą w leasing, czyli wynajem. Ze względów ekonomicznych jest to dla nich rozwiązanie bardziej opłacalne, po pierwsze nie muszą jednorazowo wydawać olbrzymich pieniędzy, po drugie raty leasingowe mogą zaliczyć do comiesięcznych kosztów i obniżyć podatek dochodowy.
Sprzęt leasingowy jest zawsze sprzętem markowym wysokiej jakości, i oczywiście konfigurowanym pod potrzeby konkretnego leasingobiorcy.

Komputery, laptopy muszą posiadać oryginalne podzespoły o wysokich parametrach, które zapewnią bezawaryjną pracę. Podobnie jest z oprogramowaniem, które jest w wersji profesjonalnej, dotyczy to zarówno systemu operacyjnego jak i innych programów. dodatkowo komputery te posiadają bardzo dobre zabezpieczenia, łącznie z biometrycznymi.

Klawiatury, ekrany konfigurowane są przede wszystkim pod kątem zdrowia, ergonomii oraz zasad bezpieczeństwa.

Co wybrać?

Wszystko zależy od tego na czym nam najbardziej zależy. Używane komputery czy laptopy nigdy nie będą wyglądały jak nowe, więc nie są dobrym wyborem dla osób, które dużą wagę przywiązują do designu. Jeżeli jednak komuś zależy na wydajności, to komputery poleasingowe są zdecydowanie lepsze. Tanie laptopy nawet po dwóch latach leasingu mogą mają lepsze parametry niż nowy laptop przeznaczony dla klienta detalicznego.

Komputery poleasingowe przed sprzedażą przechodzą przegląd techniczny i przegląd oprogramowania, ewentualne usterki są usuwane, a używane komputery dostają gwarancję, najczęściej na 3 miesiące, ale można także znaleźć sprzęt z dłuższą gwarancją.
Zdecydowanie komputery poleasingowe nie są wskazane dla fanów gier komputerowych, chyba że wymienią kartę graficzną.