Ile kosztuje aparat ortodontyczny?
Podziel się

Chociaż jeszcze dekadę temu stałe aparaty ortodontyczne bardzo często były powodem do wstydu, dziś na takie rozwiązanie decydują się osoby w każdym wieku. Można powiedzieć, że poniekąd aparaty na zęby stały się modne i trudno się temu dziwić, w końcu świadczą o tym, że dbamy o siebie, a uśmiech to nasza wizytówka. Jaki jest koszt aparatu nakładkowego? Może lepiej zdecydować się na zwykły aparat metalowy? Możliwości jest naprawdę wiele.

Jaki aparat ortodontyczny wybrać i ile to kosztuje?

Obecnie można wybierać spośród różnego rodzaju aparatów ortodontycznych takich jak metalowe, porcelanowe, szafirowe oraz samoligaturujące. Ciekawym rozwiązaniem są także nakładki, chociaż koszt aparatu nakładkowego jest dość wysoki. Jaki aparat wybrać? Na to pytanie nie ma w zasadzie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od naszego budżetu. Ile kosztuje aparat ortodontyczny? Najtańszy będzie metalowy, jego orientacyjny koszt to 2000 złotych za łuk. Za porcelanowy będziemy musieli zapłacić około 3000 złotych za łuk, natomiast za lingwalny około 7000 złotych. Najdroższy będzie aparat nakładkowy, jego orientacyjny koszt waha się od 4000 złotych, nawet do 14000 złotych. Cena aparatu na zęby jest wysoka, ale jest to bardzo dobra inwestycja.
Niezależnie od tego, jaki aparat wybierzemy, bez wątpienia będziemy w stanie osiągnąć upragniony efekt, chociaż być może w różnym czasie.
Jak widać ceny aparatów na zęby, mają bardzo dużą rozpiętość, niemniej jednak warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne i to co najmniej z kilku powodów.

Czemu warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

Chociaż leczenie ortodontyczne zazwyczaj służy poprawie uśmiechu, warto wziąć pod uwagę także swoje zdrowie. Stłoczone zęby mogą sprawiać problemy ze względu na specyficzne ułożenie. Możemy mieć na przykład problem z ich dokładnym wyczyszczeniem, to z kolei może prowadzić do rozwoju próchnicy. To, dlatego warto zdecydować się na ich wyprostowanie. Dzięki temu nie tylko zyskamy piękny uśmiech, ale najprawdopodobniej unikniemy także wielu wizyt w gabinecie stomatologicznym i różnego rodzaju zabiegów.

Obecnie możliwości w zakresie leczenia ortodontycznego są bardzo duże, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Chociaż jest to dość spory wydatek, to bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Za pomocą aparatu ortodontycznego można poprawić wygląd zębów, a także samopoczucie i dodać sobie pewności siebie.