Implanty zębów na Śląsku
Podziel się

Implanty to rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają osoby chcące odbudować swoje zęby. Warto wiedzieć kto kwalifikuje się do takiego zabiegu oraz gdzie go wykonać.

Implanty Gliwice

Implanty tworzone są najczęściej z tytanu po to, aby zastąpić naturalny korzeń zęba. Często dochodzi do sytuacji, w której korzeń naturalny zostaje utracony lub też usunięty. Jedyną możliwością odbudowania go jest właśnie poddanie się zabiegowi wstawienia mocnego implantu, który umożliwi zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu po naturalnym zębie. Implanty umieszczane są w kości wyrostka zębowego dzięki temu i że są nagwintowane, można je bez problemu wkręcić. Korona nowego zęba mocowana jest na stałe, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Dlatego że korony wykonane są z materiałów przypominających naturalne szkliwo zęba, pacjenci mogą wybrać taką, która przypomina ich zęby. Co ciekawe implanty stomatologiczne to rozwiązanie, które zastępuje nie tylko pojedyncze zęby, ale też całe łuki zębowe. Osoby cierpiące na całkowite bezzębie mogą poddać się zabiegowi.

Implanty zębowe Gliwice

Dzięki temu, że technologia tworzenia implantów dynamicznie się rozwija, pacjenci mogą wybierać spośród wielu materiałów, z których są one tworzone. Jest to o tyle ważne, że wybrany materiał będzie miał ogromny wpływ na cenę implantu. Najpopularniejsze są implanty tytanowe, które stosuje się już od lat sześćdziesiątych. Są one bardzo trwałe i nie przynoszą żadnych skutków ubocznych. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że są one mało estetyczne. Tytan ma srebrnoszary kolor, przez co jest bardzo widoczny, szczególnie wśród białych zębów. Warto mieć na uwadze to, że implant jest widoczny tylko wtedy gdy odsłonięte zostaną szyjki zębowe. Implanty Śląsk to okazja do odtworzenia pełnego uśmiechu. Mimo tego, że dziedzina ta bardzo szybko się rozwija, problemem są ceny tytanowych implantów, które sięgać mogą nawet kilku tysięcy złotych. Dużo tańszym rozwiązaniem są implanty cyrkonowe, które są bardziej estetyczne z uwagi na fakt, że przypominają tkankę naturalną. Co więcej, mają one wysoki poziom zgodności biologicznej oraz dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych takich jak korozja, kwaśne środowisko iczy też zmienne temperatury. Warto korzystać z usług polecanych specjalistów zajmujących się wstawianiem implantów zębowych.