Jak przetrwać wizytę u dentysty?
Podziel się

Wizyta u dentysty wciąż wielu ludziom kojarzy się z torturami. Tymczasem taka wizyta może być naprawdę przyjemna i coraz więcej osób się o tym przekonuje. Polacy bardziej dbają o zdrowie i higienę swojej jamy ustnej i często odwiedzają stomatologa profilaktycznie. Taka postawa z pewnością się opłaci.

Konkurencja na rynku stomatologicznym

Lekarze, tak jak przedstawiciele wielu innych zawodów, konkurują ze sobą na rynku, aby przyciągnąć pacjentów do swojego gabinetu. To zupełnie normalne zjawisko. Zresztą pacjenci dzielą się swoimi opiniami o pracy poszczególnych lekarzy na przykład w internecie oraz na regionalnych forach w mediach społecznościowych. W ten sposób inni pacjenci mogą dowiedzieć się jakiego rodzaju obsługi mogą spodziewać się w konkretnym gabinecie. Lekarz, któremu zależy na dobrej opinii będzie starał się wypaść bardzo dobrze i nie tylko świetnie diagnozować i leczyć, ale także być miłym dla swoich pacjentów. Dzięki temu wszyscy będą wygrani, zarówno lekarz, jak też pacjenci, zadowoleni z usługi.

Czym można konkurować?

Na rynku stomatologicznym można konkurować między sobą jakością sprzętu. Wielu pacjentów niezwykle docenia na przykład znieczulenie komputerowe i wybierze się na wizytę do tego gabinetu, który będzie oferował właśnie znieczulenie komputerowe. Jest to szczególnie istotne dla dzieci, ponieważ to one najbardziej boją się bólu, a znieczulenie komputerowe uchodzi za mało bolesne, ponieważ zastrzyk praktycznie jest nieodczuwalny. Wydaje się, że trudniej jest konkurować na przykład jakością wypełnień, ponieważ pacjentom trudno to zweryfikować inaczej niż po jakimś czasie. Pacjenci raczej nie rozmawiają z lekarzem o użytych materiałach do wypełnienia zęba, chyba że są pasjonatami stomatologii, ale to zdarza się rzadko.

Rodzaje znieczulenia

Dentysta Tychy każdego dnia przyjmuje swoich pacjentów z uśmiechem. Stara się, aby pacjenci również mieli piękny uśmiech. Dentysta Tychy doskonale wie, że bardzo ważna jest wizyta bez bólu, ponieważ wiele pacjentów się tego boi. Gabinet dentystyczny Tychy oferuje najlepsze rodzaje znieczulenia. Stomatolog Tychy dobiera je indywidualnie do pacjenta. Na przykład, w pewnych schorzeniach, nie można użyć klasycznego znieczulenia ale trzeba dopasować takie bez adrenaliny. Gabinet dentystyczny Tychy posiada takie ampułki, więc stomatolog Tychy bez problemu może je zastosować, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. U starszych pacjentów często specjalne, niestandardowe znieczulenie to jedyna metoda na uśmierzenie bólu w czasie zabiegu.