Kiedy należy udać się z dzieckiem do ortodonty?
Podziel się

Wady zgryzu to poważny problem, który według szacunków może dotyczyć nawet 80% dzieci. Wczesna wizyta u ortodonty to szansa na zminimalizowanie lub całkowite pozbycie się problemu. Kiedy należy odwiedzić ortodontę?

Pierwsza wizyta

Nauka dbania o higienę jamy ustnej u dzieci nie obejmuje wyłącznie mycia ząbków. Dziecko należy również przyzwyczaić do regularnych wizyt u lekarza stomatologa. To właśnie u dentysty większość rodziców dowiaduje się, że należy odwiedzić ortodontę Wołów, gdyż ząbki dziecka wymagają interwencji.

Nie znaczy to jednak, że rodzice samodzielnie nie mogą zaobserwować objawów, które skłaniają do wizyty u lekarza specjalisty. Ortodonta Wołów powinien przyjrzeć się dziecku, którego ząbki są niewłaściwie ustawione. Przechylone, stłoczone, przekręcone zęby to sygnał, że czas odwiedzić lekarza. Koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na duże przerwy to również jest sygnał ostrzegawczy, że ząbki nie będą w przyszłości ustawione prawidłowo.

Aparaty na zęby Wołów będą również potrzebne dzieciom, które mają zbyt wystającą lub cofniętą brodę, oddychają przez usta lub zbyt mocno zaciskają zęby. Wady wymowy również mogą być spowodowane nieprawidłowym ustawieniem zębów.

Ortodoncja Wołów jest niezbędna, gdy dziecko zgrzyta zębami. Jest to schorzenie, które prowadzi do poważnych ubytków w zębach.

Jak przygotować dziecko do wizyty u ortodonty?

Wizyta u lekarza dla wielu dzieci jest stresująca. Dlaczego?

Najczęściej dlatego, że dziecko nie wie czego może się spodziewać. Pierwszym krokiem powinno być dokładne wytłumaczenie dziecku, jak będzie wyglądała wizyta i po co trzeba na nią się udać. Dziecko musi wiedzieć, że ortodonta nie leczy ząbków, ale może zalecić aparat na zęby, który pomoże pozbyć się problemów z ustawieniem ząbków w jamie ustnej. Ortodonta Wołów nie będzie wtedy tak tajemniczym i groźnym lekarzem.

Przed wizytą u lekarza należy dokładnie wyczyścić ząbki. Warto również pamiętać, by zabrać ze sobą szczoteczkę do zębów.

Warto pamiętać, że rodzice również powinni przygotować się do wizyty u ortodonty. Warto wcześniej zapisać sobie wszystkie pytania do lekarza, by w trakcie spotkania uzyskać odpowiedzi na dręczące wątpliwości.

Aparaty na zęby Wołów pomogą małemu pacjentowi uporać się nie tylko z wadami wymowy, ale również zadbać, by ząbki wyglądały ładnie i równo. Warto dziecku wytłumaczyć, że wczesna wizyta u lekarza ułatwi leczenie.