Korony porcelanowe Poznań
Podziel się

Mosty i korony porcelanowe

Korony porcelanowe Poznań to specjalne struktury protetyczne, dzięki którym możliwe jest odbudowanie utraconej tkanki zęba. Do uszkodzenia tkanki dojść może w przypadku złamania wywołanego urazem lub też postępującą chorobą próchniczą. Porcelana to bardzo popularny materiał, który wykorzystuje się do zbudowania mostów oraz koron. Mosty porcelanowe Poznań są stosowane również w przypadku uszkodzenia zęba, jednakże w odróżnieniu od koron jest to rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zakrycie niedoskonałości i odbudowanie większej liczby zniszczonych zębów.

Korony oraz mosty mogą być wykonane na podbudowie metalowej lub też ceramicznej, jednakże najlepszym rozwiązaniem jest porcelana, która nie dość, że wygląda bardzo estetycznie, to ponadto jest bardzo trwała. Mosty oraz koronki na zęby Poznań stosowane, wtedy gdy w zębach są duże ubytki tkanek twardych, w których niemożliwe jest zastosowanie wypełnienia.
Korona to rozwiązanie zakładane na zrotowany ząb po to, aby poprawić jego estetykę. Jest ono często wybierane, szczególnie przez osoby, które nie chcą poddać się leczeniu ortodontycznemu. Warto zaznaczyć, że korona nie może być założona na zębie zbyt zniszczonym.

Korony porcelanowe- najlepsze rozwiązanie

Pacjenci sięgają po porcelanowe korony, ponieważ rozwiązanie to jest bardziej estetyczne niż te wykonane z metalu oraz ceramiki. Jeśli chodzi o czas użytkowania takiej korony, to jest on zależny od stanu zęba, na którym korona zostaje osadzona. Duży wpływ na żywotność korony mają również warunki zgryzowe oraz jakość materiału, z którego wykonane są one. Warto korzystać z usług renomowanych stomatologów, którzy mają ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym. Prawidłowo wykonana korona, osadzona na odpowiednim zębie powinna wytrzymać długie lata.

Warto zaznaczyć, że wadą tego typu koron, która dotyczy również mostów, jest to, że w przypadku wybrania tych opartych na stali są one bardzo widoczne, ponieważ przy brzegu dziąsła widać szary kolor przy zbiegu dziąsła. Dlatego często sięga się po licowane korony porcelanowe Poznań. Warto zaznaczyć, że cena jednej korony zależna jest od miejsca przeprowadzenia zabiegu oraz zaawansowania problemu. Można przyjąć, że koszt jednej waha się w okolicach 700 do 900 zł. W przypadku uszkodzenia zęba w wypadku możliwa jest refundacja leczenia przez NFZ.