Leczenie ortodontyczne – źródła finansowania i wybór specjalisty
Podziel się

Warto zadbać o atrakcyjny uśmiech. Jest on właściwie pierwszą rzeczą, którą zauważa się w drugim człowieku. Dlatego też osoby z wadą zgryzu mają zazwyczaj dużo kompleksów z tego powodu. Dzięki rozwojowi medycyny i ortodoncji właściwie każdy może przejść odpowiednie leczenie i stać się właścicielem pięknego, promiennego uśmiechu. Nie ma się co zatem dziwić, że gabinety jak ortodoncja Kraków pękają w szwach, zarówno od nastolatków przyprowadzanych przez rodziców, jak i od młodych dorosłych, którzy po prostu chcą poprawić swój komfort życia.

Sposoby, w jakie można sfinansować aparaty ortodontyczne Kraków

Leczenie ortodontyczne nie należy do najtańszych. W przypadku dzieci do 18 roku życia część kosztów leczenia przejmuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie finansuje on jednak wszystkich procedur, szczególnie tych związanych z najnowszymi badaniami naukowymi. Warto jednak skorzystać z dofinansowania, gdyż leczenie będzie mniej dotkliwe dla portfela. Osoby dorosłe nie mają możliwości skorzystania z refundacji jakiegokolwiek zabiegu czy kosztu jakimi są aparaty ortodontyczne Kraków. Całość należy zapłacić z własnej kieszeni. Szczególnie kosztownym jest moment rozpoczęcia procedury gdyż należy sfinansować samo urządzenie. Ze względu na długotrwałe procedury dalsze koszty rozłożą się równomiernie i nie będą już tak dotkliwe.

Ortodonta dziecięcy Kraków – jak długo potrwa leczenie w jego gabinecie?

Leczenie jakiego podejmuje się ortodonta dziecięcy Kraków jest długotrwałe i wieloetapowe. Pacjenci różnie reagują na założony aparat – część widzi wyraźną poprawę już po kilku miesiącach noszenia urządzenia korekcyjnego. Czasem jednak konieczne jest poświecenie większej ilości czasu, aby efekty były widowiskowe. Nawet jednak po usunięciu aparatu ortodoncja Karków przygotuje specjalne nakładki, które pozwolą utrzymać zęby na nowych pozycjach – zazwyczaj zakłada się je na noc. Dzięki nim uzębienie nie wróci na stare pozycje.

Dlaczego dorośli coraz częściej decydują się na leczenie ortodontyczne?

W czasach gdy młodzi dorośli byli nastolatkami leczenie ortodontyczne wiązało się z dużym aparatem i często z wyśmiewaniem przez rówieśników. Dlatego gdy rozpoczęła się moda na proste zęby ruszyli szumnie aby wyleczyć się z kompleksów oraz wreszcie móc się uśmiechnąć. Ortodoncja Kraków przeprowadza z tego powodu procedury również u dorosłych.