Leczenie zębów w narkozie nie zawsze jest konieczne
Podziel się

Osoby, które panicznie boją się dentysty, nierzadko unikają leczenia stomatologicznego, a takie miejsca jak klinika stomatologiczna Szczecin starają się omijać z daleka. Alternatywa dla takich osób jest bezbolesne leczenie zębów w narkozie. Czy warto się na nie decydować? Czasami nie. Wystarczy mieć świadomość, że stomatolog Szczecin nie musi wiązać się z bólem i nieprzyjemnymi chwilami.

Leczenie zębów w narkozie

Wielu osobom mylnie wydaje się, że dentysta Szczecin uśpi ich do zabiegu i wybudzą się, gdy będzie po wszystkim. Żadna klinika stomatologiczna Szczecin nie leczy jednak w ten sposób. Narkoza w leczeniu stomatologicznym podawana jest w zastrzykach i takich dawkach by pacjent zasnął tylko na kilka minut. W ten sposób unika bólu w trudniejszych momentach leczenia, po czym jest wybudzany i jeśli trzeba usypiany ponownie. Nie jest intubowany i nie jest usypiany na całość leczenia stomatologicznego. Może więc momentami czuć ból, słyszeć rozmowy lekarzy. Wbrew pozorom taka wizyta nie musi więc być bezstresowa. Osoby, które boją się dentysty Szczecin, powinny więc przemyśleć czy drogie leczenie zębów w narkozie ma sens. W obecnych czasach dentysta Szczecin jest w stanie leczyć bezboleśnie, jeśli zastosuje przed leczeniem stomatologicznym odpowiednie znieczulenia.

Warto być szczerym

Praktycznie każdy stomatolog Szczecin wie doskonale, że pacjenci boją się leczenia u dentysty. Każdy stomatolog też chce, by pacjenci nie kojarzyli wizyty u niego z bólem i stresem. Zależy mu na tym, by pacjenci wracali, polecali klinikę stomatologiczną Szczecin innym. Każdy, kto boi się dentysty Szczecin, powinien być szczery i powiedzieć o tym przed rozpoczęciem leczenia. Dentysta Szczecin z całą pewnością zastosuje w tym momencie lepsze znieczulenie i będzie postępował o wiele delikatniej, co jest gwarancją bezbolesnego leczenia. Warto mówić wprost o swoich obawach ponieważ stomatolog ze Szczecina nie musi wiedzieć jaki próg bólu występuje u pacjenta. To naturalne, że to, co jednego pacjenta bardzo boli, na innym nie robi żadnego wrażenia. Nie warto więc ukrywać swoich obaw, podczas leczenia zaś mówić wprost, że boli i prosić o lepsze znieczulenie. Takie postępowanie to gwarancja bezbolesnego leczenia i braku stresu przed kolejną wizytą u stomatologa Szczecin. Warto mieć tego świadomość. Oczywiście dodatkowe znieczulenia mogą wiązać się z wyższymi kosztami leczenia, jednak z całą pewnością i tak koszty będą o wiele niższe niż koszty leczenia w narkozie.