Panele ścienne w Twoim domu
Podziel się

Panele ścienne służą do wykańczania ścian wewnątrz pomieszczeń. Można je stosować zarówno na ścianach płaskich, jak i na ścianach z krzywiznami. Panele ścienne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, plastik lub kamień. Panele ścienne mogą być gładkie lub strukturalne. Strukturalne panele ścienne mają wyraźną fakturę, która dodaje tekstury ścianom. Gładkie panele ścienne są idealne do wykańczania ścian w pomieszczeniach o prostych kształtach. Panele ścienne mogą być również lakierowane na dowolny kolor.

Warto wiedzieć, że kasetony na fasady są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu możemy dobrać kasetony na fasady takie, jakich oczekujemy. Dostępne są w kształcie kwadratu, trójkąta, prostokąta, okrągły lub w jakiejś innej, oryginalnej formie. Cały proces produkcji jest bardzo dokładny, ponieważ kasetony, które produkuje się z polistyrenu są odporne na działanie środowiska, a przy tym nie chłoną kurzu i są łatwe w utrzymaniu czystości. Kasetony 3D są wykonane z polistyrenu, który jest łatwy w montażu i bardzo wytrzymały. Można je stosować w miejscach, w których panują wyższe niż standardowe temperatury. Ponadto, są odporne na działanie światła. Można je stosować w łazienkach, kuchniach, salonach, a także w innych pomieszczeniach.

Do zalet posiadania paneli ściennych w domu i w mieszkaniu należą między innymi:

• oszczędność energii – panel ścienny pomaga ograniczyć koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń;

• łatwe utrzymanie czystości – panel ścienny ułatwia utrzymanie ścian w czystości;

• izolacja akustyczna – panel ścienny pomaga wygłuszyć hałasy z zewnątrz;

• ochrona przed kurzem i śmieciami – panel ścienny chroni ściany przed kurzem i śmieciami;

• łatwy montaż i demontaż – panel ścienny jest łatwy w montażu i demontażu.

Panele ścienne doskonale nadają się do wnętrz w stylu loftowym, nowoczesnym, minimalistycznym, które wymagają wyrafinowanego i oryginalnego wystroju. Dodatkowo, umożliwiają aranżowanie przestrzeni od podłogi po sufit, dzięki czemu można ją wykorzystać w całości.