Tajemnicze specjalizacje dentystyczne
Podziel się

Dzisiaj każda klinika dentystyczna Szczecin ma tak naprawdę coraz ciekawszą ofertę. Często możliwe jest tam umówienie się do specjalistów, o których większość osób nawet nigdy nie słyszała. Warto jednak wiedzieć, co to są za dentyści Szczecin, ponieważ, często mogą nam oni naprawdę całkiem sporo pomóc.

Chirurg szczękowo – twarzowy

Na początek warto powiedzieć nieco o specjalizacji, jaką jest chirurgia szczękowo – twarzowa. Co ciekawe, tę specjalizację może zrobić zarówno dentysta Szczecin, jak i absolwent wydziału lekarskiego. Czym jednak zajmuje się taki chirurg?

Najbardziej kojarzonym z nim zabiegiem, jest usuwanie ósemek albo innych zębów. Trzeba jednak podkreślić stanowczo, że oczywiście nie jest to jedyna czynność, jaką ten stomatolog Szczecin wykonuje. Zajmuje się on bowiem także wszelkimi sprawami w obrębie jamy ustnej, które wymagają interwencji chirurgicznej. A zatem będą to wycięcia torbieli, ropni, operacje złamań żuchwy, szczęki, wad twarzoczaszki, zabiegi rekonstrukcyjne twarzy itp.

Implantolog

Nowoczesna klinika dentystyczna Szczecin to także na pewno miejsce, w którym spotkać można stomatologa specjalizującego się w implantologii. De facto nie jest to odrębna specjalizacja dentystyczna – odpowiednie kursy, najczęściej po chirurgii sprawiają, że w zasadzie każdy chirurg szczękowy może się tym zająć. Warto jeszcze podkreślić jedną rzecz tutaj. Otóż nie zawsze jest tak, że dentysta Szczecin zajmujący się implantologią będzie mógł wstawić implant. Czasami wcześniej konieczny jest jakiś zabieg chirurgiczny albo też w ogóle jest to niemożliwe.

Periodontolog

We współczesnej klinice dentystycznej Szczecin spotkać można jeszcze jedną bardzo ciekawą specjalizację. Mowa tutaj oczywiście o periodontologii. Kim jest stomatolog Szczecin zajmujący się periodontologią?

Otóż jest to osoba, która specjalizuje się w chorobach błony śluzowej. kiedy można i warto zwrócić się do niej o pomoc? Na pewno w sytuacji, w której coś dzieje się z dziąsłami – pojawiają się dziwne krwawienia, zmiany na nich, zaczynają one boleć.

Warto w tym momencie podkreślić, że dziąsła i ogólnie jama ustna są właśnie często bardzo niedoceniane w zakresie tego, jaki wpływ mają na to, czy uśmiech będzie piękny, czy też jednak niekoniecznie.

Podsumowując, dzisiaj można zasięgnąć porady naprawdę w bardzo różnych kwestiach. Jeśli zaś czujemy, że jest jakiś problem, jednak nie wiemy, do kogo w klinice się z nim udać, to warto zapytać o to naszego stomatologa Szczecin. Na pewno będzie umiał on powiedzieć, do jakiego specjalisty warto się zwrócić.