Czym zajmuje się dentysta?
Podziel się

Niewielu ludzi odwiedza gabinet dentysty bielsko biała regularnie. Wielu zgłasza się do niego dopiero wtedy, gdy zaczyna im dokuczać ból zębów. Tymczasem wtedy może być już za późno na mało inwazyjne leczenie. Próchnica, z którą boryka się niemalże 90% społeczeństwa to dobrze znana choroba zakaźna. Można ją leczyć, ale nie bez szkody dla zębów, dlatego najlepiej jej zapobiegać.

Czym zajmuje się stomatolog bielsko biała?

W większości wypadków stomatolog zajmuje się leczeniem zębów i wykonywaniem przeglądów dentystycznych. Każdy dorosły pacjent powinien regularnie kontrolować stan swoich zębów co pół roku. Dzięki temu dentysta bielsko biała zauważy początki próchnicy albo innej choroby stomatologicznej i będzie można szybko podjąć właściwe leczenie.

Wielu dentystów bielsko zajmuje się także wybielaniem zębów. Jeśli pacjenci mają wszystkie zęby zdrowe, ale ich odcień pozostawia sporo do życzenia, mogą skorzystać z kilku metod wybielania. Do najpopularniejszych należą nakładki na zęby oraz lampy wybielające zęby.

Dentysta bielsko może również skierować pacjenta na leczenie ortodontyczne, jeśli podczas wizyty zauważy, że zęby wyrastają krzywo i konieczna jest ich korekta.

Problemy stomatologiczne Polaków

Prócz próchnicy, która jest typową chorobą bakteryjną, wiele osób przychodzi do stomatologa bielsko biała również z parodontozą, czyli zapaleniem przyzębia. Do jej objawów należy krwawienie dziąseł i ich obrzęk. Nieleczona może powodować nieodwracalne skutki – wypadanie zębów. Jej leczenie jest długotrwałe, często konieczne jest podanie antybiotyków.

W gabinecie u stomatologa pojawiają się również osoby cierpiące na zatrzymanie zęba. Ten problem pojawia się wtedy, gdy prawidłowo wykształcony ząb utknął w kości szczęki i nie wyrżnął się. Zazwyczaj dotyczy ósemek. Może objawiać się bólem promieniującym na inne zęby w obrębie szczęki. Aby zdiagnozować to schorzenie konieczne jest wykonanie zdjęcie rentgenowskiego. Na nim dokładnie widać, czy ósemki znajdują się w kości szczęki.

Jednym z bardziej powszechnych problemów jest kamień nazębny. Powstaje na powierzchni zębów w wyniku demineralizacji płytki nazębnej i jej połączenia z resztkami pokarmu. Z uwagi na to, że gromadzi się przy dziąsłach, może ułatwiać bakteriom przenikanie do nich i powodowanie stanu zapalnego. Kamień nazębny można usunąć u stomatologa. Stomatolog Bielsko Biała zajmie się wieloma problemami.