Dlaczego warto wybrać implanty?
Podziel się

Chęć bycia atrakcyjnym jest wpisana w naturę człowieka. Dlatego braki w uzębieniu tak źle wpływają na poczucie własnej wartości. Przede wszystkim trudne jest to, że ten mankament można zauważyć już przy pierwszym spojrzeniu czy wymianie uprzejmych uśmiechów. Nic, więc dziwnego w fakcie, że od wieków próbuje się braki tego typu maskować. Aktualnie nie ma jednak potrzeby wprawiania złotych czy srebrnych zębów w formie mostków. Najpopularniejszym trendem w stomatologii są implanty zębowe Poznań. Oczywiście mają one alternatywy, jednak aktualnie są najbardziej nowoczesne.

Co różni implanty Poznań od innych alternatyw?

Najczęściej stosowaną dla wypełniania braków w uzębieniu są protetyczne mostki. Mają one jednak kilka wad w stosunku do implantów. Przede wszystkim, nie przylegają ściśle do dziąsła, powodując trudności w codziennej higienie – muszą być wyjmowane do dokładnego czyszczenia, a resztki pokarmów zbierają się pomiędzy nimi a dziąsłem i sąsiednimi zębami. Co równie ważne, nie są one przytwierdzone do szczęki, a zakładane na specjalne haczyki – opierają się na sąsiednich zębach, powodując osłabienie ich struktury, a w niektórych przypadkach również ścieranie szkliwa. Ze względu na mocowanie dają też odczucie ciała obcego w jamie ustnej, do którego ciężko jest się przyzwyczaić, szczególnie w pierwszym momencie. Z drugiej jednak strony nie ma przeciwwskazań medycznych do ich instalacji, podczas gdy implanty zębów Poznań wymagają odpowiedniej gęstości kości. Również mosty protetyczne są tańsze i dodatkowo dofinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podczas gdy implanty zębowe Poznań to nadal rozwiązanie raczej drogie, niezależnie od wybranego gabinetu.

Jak znaleźć dobry gabinet specjalizujący się w implantach?

Poszukując specjalisty, który podejmie się działań odtwórczych, jakimi są implanty zębów Poznań warto popytać rodzinę i znajomych o rekomendację. Zabieg jest coraz popularniejszy i może okazać się, że implanty ma ktoś z bliższego kręgu przyjaciół. Dodatkowo opinia z pierwszej ręki ma znaczenie, gdy człowiek jest przestraszony samym zabiegiem. Implanty Poznań to jednak coraz częstszy zabieg – dlatego wzrasta liczba gabinetów, które go przeprowadzają. Warto poczytać również oceny w serwisach internetowych czy w mediach społecznościowych. Być może uda się znaleźć gabinet idealny do przeprowadzenia zabiegu. Dodatkowo w czasie poszukiwań warto wypytać się o cenę – ta potrafi się różnic znacząco pomiędzy poszczególnymi gabinetami. Równie istotne jest, co zawiera cena podstawowa.