Protetyka stomatologiczna
Podziel się

Minęły bezpowrotnie czasy złotych zębów i topornych mostków w miejsce wyrywanych zębów. Leczenie stomatologiczne wygląda zupełnie inaczej tak samo jak i protetyka stomatologiczna Poznań rozwinęła się pod względem technologicznym. Aktualnie osoby postronne praktycznie nie zauważą różnicy pomiędzy zębami naturalnymi, a tymi, które mają uzupełnić braki w łuku zębowym. Dlatego protezy zębowe Poznań nie są już straszliwym wstydem, do którego przyznać mogą się jedynie osoby starsze. Aktualnie nawet młody człowiek po utracie zębów udaje się do protetyka, aby nie stracić dobrego wyglądu.

Kiedy protetyka Poznań jest zabiegiem koniecznym?

Zalecenia dentystyczne mówią, że każdy brak zębowy powinien być wypełniany, aby zapobiegać chwianiu się i przesuwaniu pozostałych zębów. W praktyce jednak, nie w każdym miejscu możliwym jest założenie mostka zębowego. W tym przypadku idealnie sprawdzić mogłyby się implanty, jest to jednak bardzo drogie rozwiązanie i nie każdy pozwoli sobie na nie pod względem finansowym. Warto jednak założyć, że protetyka stomatologiczna Poznań powinna być miejscem odwiedzonym przy każdym braku zębowym. Oczywiście świat nie jest idealnym, ludzie nie zawsze słuchają zaleceń, a niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie noszenia protezy, nawet w formie małego mostku. Warto jednak się przemóc – braki w uzębieniu to trudności z jedzeniem, ale również z mową, która może stracić wyraźność. Co więcej mostki i protezy aktualnie są wykonywane z dużą dbałością o szczegóły – nie są do odróżnienia od naturalnych zębów – szczególnie bez dokładnego przeglądu.

Jakiego typu są protezy zębowe Poznań?

Protetyka Poznań dzieli zakładane protezy na dwa typy. Pierwszym jest proteza całego łuku zębowego, górnego lub dolnego lub obu. Drugie to mniejsze protezy obejmujące jeden lub kilka zębów. Do protetyki należy również wykonywanie koron zębowych mocowanych na wszczepionych przez chirurga implantach. Aktualnie żadnej z tych protez nie wykonuje się z metali szlachetnych ani z materiałów rakotwórczych jak głoszą mity. Protetycy oraz materiałoznawcy dokładają wszelkich starań do tego, by protezy były dobrej, jakości, wykonane z doskonałych materiałów oraz służyły pacjentowi przez wiele lat. Co istotne to stomatolog po konsultacji z protetykiem decyduje, w jakiej formie należy wykonać protezę i warto oddać się w ręce specjalisty. Co istotne, protezy (poza implantami zębowymi) podlegają refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia, dlatego braki można uzupełnić sobie w sposób praktycznie bez kosztów.