Jak dbać o zęby podczas noszenia aparatu?
Podziel się

Higiena jamy ustnej to ważny element, który wpływa nie tylko na wygląd zębów, ale także na zdrowie. Wiele osób przed założeniem aparatu zastanawia się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Otóż to, w jaki dokładnie sposób będziemy czyścić zęby, zależy przede wszystkim od rodzaju aparatu.

Aparat ruchomy, na co warto zwrócić uwagę?

Każdy aparat na zęby Poznań wymaga szczególnego traktowania. Jednak, gdy mamy do czynienia z aparatem ruchomym musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Ortodoncja Poznań to dziedzina, która oprócz leczenia wad określa także jak zachować higienę.

Istotne jest, żeby zęby szczotkować dwa razy dziennie. W innym przypadku możemy doprowadzić do powstania próchnicy. Oprócz tego możemy używać również płynów do płukania jamy ustnej. Jeśli zauważmy jakiekolwiek podrażnienia najlepszy, będzie specjalny żel lub płukanki.

Tuż po wyjęciu aparatu musimy pamiętać o jego wyczyszczeniu co, pozwoli na pozbycie się zgromadzonego osadu. Co użyć do czyszczenia? Wystarczy pasta, którą myjemy zęby. Po wykonaniu tej czynności odkładamy aparat w bezpieczne miejsce. Jeśli w dalszym ciągu będziemy mieć wątpliwości co do higieny naszej jamy ustnej pomocny, okaże się ortodonta Poznań.

Stały aparat wymaga nieco więcej uwagi

Aparat stały jest przymocowany do zębów na stałe, a więc jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o czystość zębów, musimy poświęcić na to więcej czasu. Aparat na zęby Poznań ma na celu leczenie wad, ale jeśli nie będziemy w tym czasie stosowali się do zaleceń, możemy doprowadzić do zaniedbania naszych zębów.

Podczas noszenia stałego aparatu musimy zaopatrzyć się w specjalne szczoteczki i inne akcesoria. Ważne jest, aby dotrzeć w każde nawet najtrudniej dostępne miejsce. Wpłynie to na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się pomiędzy zębami i w okolicach aparatu.

Ortodoncja Poznań to same pozytywne efekty, jednak wymaga to od nas współpracy i mobilizacji, aby po wyprostowaniu zębów móc w pełni cieszyć się ich wyglądem, a nie leczyć powstałe ubytki.

Czy warto korzystać z usług dentystycznych?

Stomatologia to bardzo ważna dziedzina w życiu każdego człowieka. Chyba każdy w ciągu swojego życia był u dentysty. Niestety zdarza się, że wiele osób na tym jednym razie poprzestaje. Jest to oczywiście dużym błędem, ponieważ ma to mnóstwo negatywnych skutków.

To najczęściej lekarz stomatolog uświadamia nas, że wymagamy leczenia ortodontycznego. Wtedy ortodonta Poznań, do którego się udamy, potwierdza tę informację i proponuje dalsze leczenie. To, czy je podejmiemy, zależy wyłącznie od nas. Jednak przed odrzuceniem takiego rozwiązani należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję.