Jakie wybrać panele dekoracyjne 3d?
Podziel się

Nowoczesne panele 3d charakteryzują się oryginalnym i niepowtarzalnym designem, dlatego też doskonale sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Ponadczasowe kasetony 3d bez wątpienia są najciekawszą alternatywą dla tradycyjnych tynków gipsowych, czy też modnych płytek ceramicznych.

Moda na panele dekoracyjne 3d

Dekoracyjne panele 3d wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością, doskonałymi właściwościami użytkowymi i szerokim wzornictwem. Nie można zapominać także o atrakcyjnej cenie, prostym montażu i łatwej konserwacji. W dzisiejszych czasach królują panele ścienne, które w całości wytwarzane są z poliuretanu, betonu albo gipsu. Nowością na rynku są kasetony drewniane. W nowoczesnych wnętrzach skandynawskich najlepiej sprawdzą się drewniane panele wykonane z drzewa egzotycznego. Na półkach sklepowych znaleźć można kasetony w kształcie kwadratu albo prostokąta.

Materiał ma znaczenie

Aby wybrać porządne panele ścienne warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale również na jakość wykonana. W dużej mierze to właśnie od użytych materiałów zależy żywotność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Gipsowe panele dekoracyjne 3d są bardzo łatwe w formowaniu, dzięki czemu producenci są w stanie dostarczyć nawet bardzo skomplikowane modele. Dużym atutem gipsowych kasetonów jest to, że można je bez problemu barwić i lakierować. Gipsowe modele idealnie pasują przede wszystkim do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym. Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście panele 3d z PCV. Jest to wytrzymały i bardzo trwały materiał, który idealnie nadaje się do aranżacji kuchni, pralni i suszarni. Wynika to oczywiście ze sprawnej absorpcji wilgoci.

Dekoracyjne panele dla wymagających użytkowników

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają kasetony 3d z MDF, które dostępne są w wielu odsłonach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Rekordy sprzedaży biją przede wszystkim modele laminowane specjalną folią. Wielu producentów oferuje także kasetony pokryte lakierem albo pięknym fornirem. Nie można zapominać także o bardzo lekkich panelach styropianowych, które do złudzenia imitują naturalne materiały. Jest to idealny wybór dla zagorzałych zwolenników nowoczesnych i zrównoważonych stylizacji. Nowością na rynku są panele miękkie, które wykonane są w całości z elastycznej pianki poliuretanowej.