Laserowe wybielanie zębów
Podziel się

Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg. W Polsce istnieje wiele gabinetów stomatologicznych, w których oferowana jest stomatologia estetyczna. Warto powiedzieć, że nowoczesne technologie pozwalają na to, żeby wybielanie zębów było w pełni bezbolesne oraz bezpieczne dla pacjentów. Ostatnio popularne jest wybielanie zębów laserem, bowiem dzięki temu można zagwarantować sobie trwały efekt.

Wybielanie zębów laserem efekty

Żeby przystąpić do laserowego wybielania zębów najpierw trzeba wyleczyć całe uzębienie. W innym wypadku pojawia się ryzyko podrażnienia miazgi czynnikami chemicznymi, które zawarte są w preparatach wybielających. Mogą one przedostać się przez nieszczelne plomby bądź ubytki zębowe. Dlatego trzeba oczyścić zęby z płytki nazębnej, a także kamienia. Warto wiedzieć, że nie można wybielić sztucznych wypełnień, na przykład koron czy plomb. Dlatego pacjent planujący poddać się zabiegom protetycznym, musi zrobić to przed wybielaniem zębów. Jeśli mowa o samym zabiegu, to nie jest on długi. Przeważnie trwa maksymalnie 45 minut. Dentysta na początku nakłada specjalny żel, który ochroni dziąsła, a następnie utwardza go przy zastosowaniu lampy UV. Kolejnym krokiem jest nałożenie na zęby preparatu wybielającego oraz naświetlenia go przez około 15 minut. Do tego celu bardzo często wykorzystywany jest laser diodowy lub specjalna lampa.

Wybielanie zębów laserem cena

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje laserowe wybielanie zębów, które jest niesamowicie skuteczne. Warto najpierw powiedzieć, że w zależności od kliniki, w jakiej zdecydujemy się wybielić uzębienie, koszty laserowego wybielania zębów mogą znacząco się od siebie różnić. Wpływ na cenę takiego zabiegu ma także miejscowość, w której znajduje się gabinet stomatologiczny. Okazuje się, że pojedynczy ząb można wybielić przy wykorzystaniu lasera już za około 150 złotych, a oba łuki zębowe od 2 tysięcy złotych. Jeśli mowa o wybielaniu zębów przy zastosowaniu systemu Beyont, mowa tutaj o koszcie od 500 do 2 tysięcy złotych. Wybielanie zębów laserem jest bardzo skuteczne, a ponadto gwarantuje niesamowicie trwałe oraz zadowalające efekty. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na taki zabieg. Dostępny jest on w przystępnych cenach, jednakże warto najpierw zapoznać się z cennikiem poszczególnych gabinetów stomatologicznych.