Oddymiające klapy podstawą bezpieczeństwa
Podziel się

Konkurencja na rynku usług budowlanych nieustannie rośnie. Obecnie należy projektować i wykonywać budynki zgodnie z wieloma normami. Czasem jednak warto wyjść przed szereg i zabezpieczyć odpowiednio budynek, nawet jeśli przepisy tego nie wymagają. W końcu życie ludzie jest bezcenne i nie powinno być zależne wyłącznie od przepisów bezpieczeństwa.

Klapa oddymiająca

W wielu obiektach komercyjnych montowane są klapy oddymiające. Są to urządzenia umożliwiające tworzenie stref wolnych od dymu. W sytuacji wybuchu pożaru strefy takie mogą uratować wiele osób.

W przypadku rozwiązania, jakim są klapy oddymiające cena zależna jest od wielu czynników. Decydujące będą przede wszystkim mechanizmy zastosowane w takich klapach. Niejednokrotnie zdarza się, że układy sterowania umożliwiają otwieranie klap zarówno za pomocą specjalnego przycisku, jak i zdalnie.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku zabezpieczenia, jakim jest klapa oddymiająca wymiary mają ogromne przełożenie na bezpieczeństwo osób przebywających w środku budynku. Zbyt mała klapa może nie do końca pełnić swoją funkcję.

Jak wybrać dobre zabezpieczenie?

Jeśli chodzi o systemy wentylacji, jakimi są klapy oddymiające cena nie powinna być czynnikiem decydującym. Życie ludzkie jest bezcenne, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na zastosowanie klap oddymiających możliwie najlepszej jakości. Wówczas oprócz funkcji oddymiania, klapy takie znakomicie doświetlają i wentylują pomieszczenie.

W trosce o bezpieczeństwo osób przebywających wewnątrz pomieszczeń, warto zadać o odpowiednie rozmieszczenie oddymiających klap. W przypadku rozwiązania, jakim jest klapa oddymiająca wymiary przekładają się bezpośrednio na jej skuteczność. Zbyt mała klapa może tworzyć niewystarczającą strefę wolną od dymu, co może skutecznie utrudnić ewakuację ludzi w przypadku wybuchu pożaru.

Wiele firm specjalizujących się w projektowaniu budynków współpracuje z fachowcami w dziedzinie bezpieczeństwa. Specjaliści tacy pomogą wybrać najlepszy możliwy system klap oddymiających. Dobre rozmieszczenie klap na terenie budynku umożliwia tworzenie bezpiecznej ścieżki ewakuacyjnej dla osób chcących wydostać się z budynku w razie wybuchu pożaru.

Decydując się na budowę hali czy innego budynku, warto zadbać przede wszystkim o maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających w przyszłości w takim miejscu. Klapa oddymiająca może być znakomitym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa oraz ułatwienie ewakuacji w sytuacji pożaru. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem.