Protetyka- dziedzina stomatologiczna, która podnosi komfort ludzkiego życia
Podziel się

Braki w uzębieniu to poważny problem medyczny. Po pierwsze dlatego, że wpływa on na procesy trawienne. Po drugie, bo w miejscu ubytku może dochodzić do różnych infekcji i przenikania do organizmu bakterii. Na szczęście ubytkom można zaradzić, a pomoże w tym klinika stomatologiczna Poznań może poszczycić się naprawdę dobrymi opiniami w dziedzinie protetyki.

Dlaczego warto uzupełnić brakujące zęby?

  Po pierwsze, bo bez nich wygląda się mniej atrakcyjnie. Po drugie, bo z nimi łatwiej gryzie się twarde pokarmy i może to potwierdzić także każdy dentysta Poznań bardzo namawia zwłaszcza młodych pacjentów na skorzystanie z usług protetycznych. U nich nieatrakcyjny i niepełny uśmiech najbardziej obniża komfort codziennego życia.

   Co prawda większość usług protetycznych jest odpłatna, ale gdy leczenie będzie ciągłe, to duże rabaty cenowe i dogodne warunki spłaty za zęby może dać pacjentom stomatolog Poznańskie kliniki stomatologiczne starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, stąd należności za usługi protetyczne mogą w uzasadnionych przypadkach zostać rozłożone na raty.

Jak przeprowadzany jest proces odtwarzania uzębienia?

   To oczywiście zależy od ogólnego stanu jamy ustnej każdego z pacjentów. Niemniej najpierw odlew gipsowy jamy ustnej robi każda klinika stomatologiczna Poznań dba o to, by proces ten, odbywał się w sterylnych i higienicznych warunkach. Potem są mocowane w szczękę specjalne wkręty, które mają utrzymać sztuczny ząb. Nad całością operacji czuwa oczywiście doświadczony dentysta Poznań przeprowadza setki takich zabiegów, większość z nich kończy się pomyślnie i nie trzeba dokonywać żadnych poprawek.

  Trzeba uczciwie przyznać, że dosyć bolesny jest zabieg wstawiania implantów. Jednak nie mówi o tym pacjentom prawie żaden <a href="https://glamsmilepoland.pl/">stomatolog Poznań</a> i tutejsze kliniki stosują nowoczesne metody znieczulające podczas zabiegów wstawiania implantów. Niemniej nieraz zdarzyło się, że krewki pacjent próbował zbiec z fotela dentystycznego w trakcie zabiegu.

A co mogą zrobić pacjenci, którzy stracili już wszystkie zęby?

  Im pozostaje całościowa proteza. Zrobienie odlewu zębowego nie jest skomplikowane. Znacznie trudniejsza jest sztuka dopasowania protezy do oczekiwań pacjenta. Nie jest nadużyciem stwierdzenie, iż chorzy z początku wymyślają tysiąc powodów, by pozbyć się z jamy ustnej sztucznej szczęki.

  Robią to, bo ona ich zwyczajnie uwiera i powoduje ból. Jednak gdy jest właściwie dopasowana- te objawy mijają, a komfort chodzenia w niej znacznie się poprawia. Trzeba tylko dać sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego, sztucznego uzębienia.