Czy można zrobić kurs SEP online?
Podziel się

Posiadanie uprawnień SEP znacznie zwiększa szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy. Pracodawcy już na etapie rekrutacji oczekują zaświadczenia o posiadanych kwalifikacjach, ponieważ dzięki niemu mają pewność, że zatrudniają specjalistów. Egzamin na uprawnienia można zdawać po ukończeniu szkoleń SEP online.

Jak zrobić uprawnienia SEP online?

Jest wiele ofert kursów, które można robić przez internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób mieszkających w niewielkich miejscowościach. Szkolenie stacjonarne wiązałoby się z dojazdami oraz dodatkowymi kosztami. Kurs SEP online to również najlepsze wyjście dla osób zapracowanych, które nie mogą w ciągu dnia poświęcić odpowiednio dużo czasu na naukę.
Kurs online nie różni się pod względem zakresu materiału od kursów stacjonarnych. Szkolenia są bardzo dobrze przygotowane i uwzględniają wszystkie zagadnienia egzaminacyjne. Zaletą kursów przez internet jest dość niska cena, dzięki czemu mogą je ukończyć niemal wszyscy zainteresowani.

Uprawnienia SEP online – grupy G1, G2 i G3

Kursy przygotowujące do zdobycia uprawnień SEP obejmują dozór oraz eksploatacje dla grup G1, G2 oraz G3.
Grupa G1 zajmuje się siecią i instalacjami elektroenergetycznymi. G2 to instalacje ciepłownicze, a G3 sieci i urządzenia gazowe. Najszerszy zakres uprawnień będą posiadać osoby, które pomyślnie zdadzą egzaminy ze wszystkich trzech grup. Warto wybrać taką opcję, ponieważ kursy są krótkie i można szybko zyskać pełen pakiet niezbędnych kwalifikacji. Na zaświadczeniu potwierdzającym uzyskanie uprawnień będą wypisane szczegółowo elementy i prace, które można bezpiecznie wykonywać.

Kurs SEP online dla każdego

Najchętniej do szkoleń podchodzą ludzie młodzi, którzy są w takcie nauki w szkole technicznej lub wchodzą na rynek pracy związany z elektroenergetyką. Wielu pracowników chętniej przyjmuje osoby mogące wykazać się zaświadczeniami o posiadanej wiedzy. Młodzi ludzie zdają sobie sprawę z tego, że uprawnienia SEP online otwierają im drogę do lepszych stanowisk pracy i wyższych zarobków.
Z drugiej strony firmy coraz częściej same inicjują szkolenia SEP dla swoich pracowników. Jest to działanie korzystne zarówno dla pracodawcy, jak i zatrudnionego. Firma ma pewność, że współpracuje ze specjalistami w swojej dziedzinie, a pracownicy mogą liczyć na awans lub podwyżkę.