Dlaczego warto postawić na korony zębowe?
Podziel się

Przebarwione, złamane i zniszczone zęby nie prezentują się zbyt okazale. Aby móc pochwalić się pięknym uśmiechem wiele osób decyduje się na korony zębowe Bielsko Biała. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznym uzupełnieniu protetycznym, które mocowane jest na stałe. Korony w odróżnieniu od popularnych protez nie wyjmuje się z ust i co najważniejsze nie wypadają podczas jedzenia.

Jakie są rodzaje koron zębowych?

Nowoczesne korony zębowe Bielsko Biała mogą być wykonane z kilku różnych materiałów. Jeżeli chodzi o estetykę to największym zainteresowaniem cieszą się korony cyrkonowe Bielsko. Mowa tutaj oczywiście o popularnych koronach porcelanowych, które są na podbudowie metalowej lub ceramicznej. Rdzenie metalowe najczęściej stosuje się do zębów bocznych. Przy mocno zniszczonych zębach stosuje się korony na podbudowie metalowej ze złota. W dużej mierze wynika to z tego, że złoto ma bardzo silne działanie przeciwpróchnicze. Najbardziej estetyczne są korony pełnoceramiczne, które do złudzenia przypominają naturalne zęby. Współczesna stomatologia oferuje również korony pełnometalowe i kompozytowe. Wyróżnić można także tymczasowe korony akrylowe.

Mosty protetyczne

Jeżeli brakuje nam jednego albo kilku zębów to warto sięgnąć po mosty zębowe Bielsko Biała, które składają się z jednego lub kilku przęseł podtrzymywanych przez koronę. Tradycyjne mosty można założyć tylko wtedy, gdy po obu stronach luki znajdują się zdrowe zęby. Istnieją również specjalne mosty wspornikowe, dzięki którym również można uzupełnić brakujące zęby. W tym konkretnym przypadku przęsło wsparte jest na koronie jedynie po jednej stronie. Wspornikowe mosty zębowe Bielsko Biała można założyć nawet wtedy, gdy dostępny jest jeden naturalny ząb. Wyróżnić można także mosty wsparte na implantach. Tego typu mosty zakłada się najczęściej u osób, którym brakuje kilku zębów. Mosty wspierają się na specjalnych implantach zębowych.

Ile kosztują korony cyrkonowe Bielsko?

Korona pełnoceramiczna na cyrkonie to wydatek od 900 do nawet 3000 zł. Dość dużym wydatkiem jest również wykonanie samego implantu jednofazowego, który służy do stabilizacji protez. Do ceny końcowej doliczyć należy również koszty związane z konsultacją implantologiczną. W zależności od renomy kliniki stomatologicznej jedna wizyta może kosztować od 80 do 150 zł.