Pobieranie z YouTube
Podziel się

Współcześnie niemalże każdy korzysta z popularnego portalu YouTube. Wyjątkowo duża ilość piosenek, filmów oraz prywatnych nagrań sprawia, że YouTube zaskarbił sobie serca użytkowników w każdym wieku. Ponadto od niedawna użytkownicy konta premium mają możliwość oglądania filmów na portalu w trybie offline. Nie oznacza to jednak, że osoby bez pakietu premium nie mogą oglądać filmów mimo braku łączności z internetem. Alternatywnym rozwiązaniem jest pobieranie treści z YouTube na komputer lub telefon. Co warto o tym wiedzieć? Na co zwrócić uwagę?

Pobieranie z YouTube – legalności bezpieczeństwo

Dwie najważniejsze kwestie, które wiążą się pobieraniem treści w YouTube, jest legalność oraz bezpieczeństwo tego rodzaju działań. Szczęśliwie zgodnie z polskim prawem każdy użytkownik internetu może zdecydować się na pobieranie filmów z YouTube. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z określonymi ograniczeniami. Przede wszystkim osoba dysponująca plikami tego rodzaju może je wykorzystywać jedynie we własnym zakresie. Oznacza to, że nie ma możliwości przesyłania filmu na inne portale oraz udostępniania ich osobom trzecim. Niezależnie od tego, czy wiążą się z korzyści materialne, czy też nie.

Następną istotną kwestią jest bezpieczeństwo związane z pobieraniem piosenek z YouTube. Niestety, ale ściąganie plików z tego popularnego portalu, tak samo jak ma to miejsce w przypadku innych stron, wiąże się z określonymi niebezpieczeństwami. Największym jest z nich jest pobranie na komputer lub telefon niechcianego oprogramowania. Z tego względu osoby, które zdecydowały się na pobieranie piosenek z YouTube, powinny każdy ściągany plik zbadać za pomocą programu antywirusowego. Ponadto należy uczynić tę samą czynność z programem, który wykorzystujemy do pobierania treści z internetu.

Jak pobierać treści z YouTube

Szczęśliwie pobieranie filmów z YouTube jest dziecinnie proste. O ile wcześniej zachowany odpowiednie środki bezpieczeństwa. Współcześnie, aby pobieranie treści z YouTube stało się możliwe, skorzystać można z trzech różnych sposobów. W zależności od oczekiwań co do pobranych plików zdecydować się można:

  • pobierające treści z YouTube rozszerzenie do przeglądarki,
  • odpowiednie oprogramowanie do pobierania plików,
  • stronę internetową oferującą pobieranie online.

Wszystkim spośród tych rozwiązań posiadają zarówno zalety, jak i wady. Niemniej jednak niezależnie od wybranego sposobu na pobieranie piosenek z YouTube można liczyć na ściągnięcie plików zarówno w formatach muzycznych, jak i w formatach multimedialnych.