Uprawnienia sep Gdańsk – czy rzeczywiście warto?
Podziel się

W Polsce możliwości zawodowe elektryków są bardzo duże, dlatego też coraz więcej osób stara się o uprawnienia SEP Gdańsk. Dzięki nim będzie można znaleźć dobrze płatne zatrudnienie w firmach, które zajmują się na przykład oświetleniem, ogrzewaniem albo naprawą różnorodnych maszyn. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby po zdobyciu uprawnień odtworzyć własną działalność gospodarczą.

Po co są uprawnienia SEP?

Uprawnienia SEP Gdańsk to nic innego jak świadectwo kwalifikacji zawodowych. Jest to bardzo cenny dokument nie tylko dla polskich, ale również dla zagranicznych przedsiębiorców. Po zdobyciu uprawnień SEP znacząco poprawia się nasza pozycja na rynku pracy, czy też w wybranym zakładzie w których pracujemy na co dzień. Pamiętać należy także o tym, że uprawnienia energetyczne, cieplne i gazowe nie są przyznawana bezterminowo. Każdy pracownik zgodnie z aktualnymi przepisami musi je odnawiać co 5 lat.

Czego można nauczyć się na kursie G1?

Szkolenia SEP Gdańsk z grupy G1 są idealnym wyborem dla tych osób, które w niedalekiej przyszłości zamierzają pracować z instalacjami elektrycznymi i urządzeniami o napięciu znamionowym większym niż 1kV. Na szkoleniu można dowiedzieć się jak bezpiecznie pracować z sieciami oświetlenia ulicznego, sieciami trakcyjnymi, czy też różnorodnymi urządzeniami do elektrolizy. W całej Europie brakuje doświadczonych elektryków, dlatego też po zdobyciu stosownych uprawnień elektrycznych nie powinnyśmy mieć żadnych większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Na kursy w pierwszej kolejności powinny zapisać się osoby, które chcą nauczyć się obsługi aparatury kontrolo-pomiarowej i urządzeń, które wykorzystywane są w wojsku.

O czym należy pamiętać?

Na szkolenia SEP Gdańsk mogą zapisać się wyłącznie osoby pełnoletnie, które posiadają minimalne wykształcenie. Jeżeli chodzi o cenę egzaminu państwowego, które umożliwia otrzymanie uprawnienia elektrycznego do 1 kV to wynosi ona obecnie 260 zł. W podanej kwocie wliczona jest oczywiście cena za wydanie stosownego certyfikatu. Jeżeli chodzi o cenę samego szkolenia to w dużej mierze uzależniona jest ona od liczby kursantów. Ceny zazwyczaj wahają się w przedziale od 100 do 130 zł. Warto wspomnieć także o tym, że uprawnienia SEP Gdańsk i świadectwo przyznawane są po maksymalnie 14 dniach po ogłoszeniu wyników.